niedziela, 15 stycznia 2017

Trening wokół góry Ślęzy

Niektórzy organizatorzy nie ograniczają się tylko do organizacji biegów, ale również organizują treningi. Organizator Półmaratonu Ślężańskiego przygotowuje dla biegaczy nawet kilka treningów po trasie półmaratonu.

 Jest to bardzo miły gest ze strony organizatora biegu, ponieważ można przebiec trasę nie martwiąc się zbytnio o zgubienie na niej, można poznać znajomych, można podziwiać widoki na trasie w różnych miesiącach, można skorzystać z ciepłej herbaty i... można sobie po prostu pobiegać. :-)
Pod Wrocławiem jest tylko jedna wyższa góra Ślęza, wszystkie pozostałe są dalej położone, ale na tej jednej górze można się namęczyć jeśli bardzo się chce. Pomimo tego, że biegliśmy drogami asfaltowymi na trasie wokół Masywu Ślęzy było dużo śniegu. Przyznam szczerze nie mam właściwych butów do biegania po takiej nawierzchni. Założyłam moje stare Nike Free Run ze względu na grubszą podeszwę, ale praktycznie cały czas musiałam się trzymać nie utwardzonego śniegu, żeby się nie poślizgnąć po tym zbitym i ta taktyka się sprawdziła. Tak więc jeśli ktoś nie ma właściwych butów niech się nie martwi tylko biegnie wolniej i wybiera odpowiednią nawierzchnię.

Wrażenia są naprawdę niesamowite, niechaj was zachęci tych kilka zdjęć.Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza