czwartek, 18 sierpnia 2016

Bieg do Pani Fatimskiej

Przedsiębiorczy ksiądz proboszcz po raz szósty zorganizował Bieg do Pani Fatimskiej z którego opłata w całości była przeznaczona na budowę nowego kościoła pw. NMP Fatimskiej.

6 Bieg do Pani Fatimskiej

Dystans: 5km  
Rodzaj biegu: uliczny  
Termin: 15.08.2016  
Miejsce: Droga asfaltowa: Oleśnica - Bystre - Oleśnica

Bieg był bardzo nietypowy, 30 sekund przed planowanym startem wyruszyli rolkarze za nimi biegacze a na samym końcu osoby chodzące z kijkami. 3 w 1, ot pomysłowość :-). Myślę, że nikt nikomu nie przeszkadzał rolkarze byli pierwsi na mecie, później przybiegały kobiety, które miały do pokonania 5 km a następnie przychodziły osoby uprawiające Nordic Walking i biegacze z dystansu 10 km. Czasem kolejność ulegała zmianom i ktoś z kijkami był za biegaczami, ale ulica była dosyć szeroka więc spokojnie można było się wyprzedzać...
A po biegu można było zjeść bezpłatny posiłek z chlebem: żurek z jajkiem albo bigos albo kiełbaskę. Ponadto jak to na festynie można było kupić inne smaczne jedzenie żeby nie wyjść głodnym. Dużym plusem były liczne kategorie wiekowe i generalne: osobne dla rolkarzy, Nordic Walking, biegu kobiet i biegu mężczyzn, ponadto kto był w klasyfikacji generalnej ten nie brał udziału w kategorii wiekowej tak więc nagrody trafiły do wielu różnych osób. Było też losowanie nagród pośród wszystkich zawodników a dla wszystkich uczestników festynu, którzy wykupili cegiełkę na budowę kościoła było osobne losowanie nagród oraz licytacja. Serdecznie zapraszam do udziału w przyszłym roku. :-)


Czas: 00:23:25
Open: 5/51
Kobiety K35: 4/23

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza