piątek, 4 maja 2018

27 Półmaraton Mogilno-Trzemeszno

W setną rocznicę odzyskania Niepodległości trudno było zdecydować na Bieg Patriotyczny. Jednak Mogilno i Trzemeszno mają swoją historię, która przyciągnęła mnie najbardziej.

27 Bieg im. Jana Kilińskiego

Dystans: półmaraton
Rodzaj biegu: uliczny
Termin: 3.5.2018
Miejsce: Mogilno-Trzemeszno

Jan Kiliński – główny patron biegu urodził się w Trzemesznie w 1760 r. i był pułkownikiem Powstania Kościuszkowskiego. Co ciekawe Mogilno i Trzemeszno są położone w dwóch różnych województwach kujawsko-pomorskim i wielkopolskim tak więc miło popatrzeć, że umieją współpracować ze sobą.
Sam bieg jest poprzedzony uroczystym patriotycznym apelem na którym jest Hymn Polski, pieśni patriotyczne, złożenie wiązanek przed pomnikiem... Na miejsce startu organizator zapewnia dojazd autokarami i później biegniemy do Trzemeszna ładną asfaltową trasą z niewielkim odcinkiem polnej drogi pośród malowniczych pól i jezior.
W dniu biegu temperatura była bardzo wysoka, pomimo tego, że po drodze były punkty z wodą do picia oraz woda z hydrantów dla ochłody to było ciężko ale cóż to za wysiłek w porównaniu do tych osób, które oddały życie za naszą ojczyznę.
Przyjęłam taktykę, żeby biec optymalnie. Powoli wracam do biegania po kontuzji kolana i na nowo odkrywam radość biegania, kiedy nie muszę się ścigać i nic nikomu udowadniać. Jak widać taka strategia się sprawdziłam, ponieważ za połówką poszłam o 40 pozycji w górę.

Jeśli ktoś marzy o Biegu patriotycznym z historią w tle to warto przyjechać do Trzemeszna.

Wynik:
Czas: 02:08:11
Open: 359/472
Kobiety: 45/78
Kobiety K30: 17/24

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza