niedziela, 27 maja 2018

3-cie miejsce w Maślickim Maratonie

Jakie jest jedno z bardziej denerwujących pytań biegaczy: „Na ile kilometrów jest ten maraton?”, dlatego, że maraton zawsze ma 42,195 m. Tak naprawdę to powinien mieć, ale nie zawsze tak jest jeśli chodzi o lokalne biegi...

6 Maślicki Maraton

Dystans: ok. 3 km
Rodzaj biegu: przełajowy
Termin: 26.5.2018
Miejsce: Wrocław - Stadion Miejski


Maślicki Maraton nosi w sobie szumną nazwę maratonu, ale organizator podaje dystans 3 km co tak naprawdę nie ma z maratonem nic wspólnego, proponowałam bym adekwatną nazwę „Maślickie biegi przełajowe”. Pomimo tego, że na biegach lokalnych mogą pojawić się nieścisłości w nazwach czy brak dokładnego pomiaru czasu to zapewniają dużo dobrej zabawy. Człowiek ściga się z dzieciakami i okazuje się, że nie biega tak szybko jak one. :-)
Trasa przebiegała przez ścieżki koło Stadionu-Wrocław, chodniki i ścieżki w Parku na Pilczycach tak więc teren dosyć zróżnicowany. O ile się nie mylę to po raz pierwszy była utworzona kategoria kobiet z czego się niezmiernie cieszę, ponieważ zajęłam 3-cie miejsce i wygrałam nagrody rzeczowe. Dostałam brązowy medal, paletki do badmintona, wysokiej jakości bidon oraz shaker, skarpetki z krasnalami i trochę drobiazgów. Zawsze to jest miło jak wysiłek zostanie nagrodzony. :-)
Ponadto czekając na wyniki skorzystaliśmy z tatem z dodatkowej atrakcji i przejechaliśmy się ciuchcią do Pracz Odrzańskich i z powrotem, co zapewniło nam coś w rodzaju Dnia Dziecka dla dorosłych. :-) :-) :-)

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza