wtorek, 26 kwietnia 2016

Ostrzeszowski Półmaraton

Ostrzeszów to taka mała miejscowość, że gdyby nie Półmaraton byłaby mało znana, oczywiście żartuję :-), ale niektórym Ostrzeszów może się tak kojarzyć. Jest tam bardzo ładny, kameralny półmaraton (limit 400 osób), trasa jest bardzo malownicza prowadzi asfaltem pomiędzy polami i lasami. Polecam.

Cross Ostrzeszowski - 18 Półmaraton im. Mirosława Zaremby

Dystans: półmaraton
Rodzaj biegu: uliczny
Termin: 24.04.2016
Miejsce: Ostrzeszów, ulicami miasta
 
Sam półmaraton jest częścią Crossów Ostrzeszowskich czyli biegów przełajowych na różnych dystansach. Wszystkie biegi dedykowane są Henrykowi Kokocińskiemu – olimpijczykowi, który startował na krótkich dystansach i jego wizerunek jest na pamiątkowym medalu.
Miejsce niedaleko biuro zawodów
Bardzo podobał mi się ten półmaraton. Pomiar czasu był na mecie, były co prawda punkty kontrolne, ale nie było na nich zegara, ja oczywiście zapomniałam zegarka z domu więc biegłam sobie swobodnie nie zważając na czas i podziwiając okolicę. Trasa półmaratonu wychodziła z Ostrzeszowa i prowadziła przez Wzgórza Ostrzeszowskie pośród pól i lasów asfaltową drogą, końcówka trasy jakiś niecały kilometr do mety była przez polną drogę oraz bieżnię. Pogoda była jakby zamówiona na bieg, było chłodno i był wiaterek, ale przy trzeciej, końcowej pętli zaczął padać grad tak więc były niezapomniane atrakcje :-) Na trasie nie było zbyt wielu kibiców, głównie to wolontariusze obstawiający trasę, żeby nikt się nie pogubił oraz wolontariusze na punktach żywieniowych.

Źródło: https://www.facebook.com/crossostrzeszowski/
Na uwagę zasługuje super pakiet startowy w którym były suszone jagody Goi oraz Hummus z pomidorami wszystko w sam raz dla naturalnego biegacza. Warto zwrócić uwagę, że cena półmaratonu w pierwszym terminie to tylko 30 zł. a w końcowym 40 zł., za 20 zł. można było dokupić koszulkę czyli malowniczo, tanio i kameralnie jak dla mnie akurat.

Czas: 01:55:57
Open: 251/356
Kobiety: 24/57
Kobiety K30: 10/29

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza