poniedziałek, 26 września 2016

Bieg w rodzinnej atmosferze

Bieg to rywalizacja, walka ze słabościami, ale też potrzeba bycia dzieckiem. W głębi serca każdy lubi, kiedy ktoś się nim zajmuje, troszczy opiekuje, akceptuje, kibicuje... Dlatego też bieg, który spełnia emocjonalne potrzeby biegaczy jest na wagę złota.


10 Ogólnopolski Półmaraton Zbąskich

Dystans: półmaraton
Rodzaj biegu: uliczny
Termin: 25.09.2016
Miejsce: Droga asfaltowa wokół Jeziora Błędno przez miejscowości: Zbąszyń, Nądnia, Nowa Wieś, Nowa Wieś Zbąska, Perzyny, Przyprostynia, Zbąszyń

Każdy lubi, kiedy na trasie czekają na niego jego kibice, ktoś z rodziny, przyjaciele czy znajomi z klubu. Często jednak się zdarza, że biegacze przyjeżdżają sami na bieg i są zdani na kibiców będących na trasie. Przykro jest patrzeć, kiedy stoją kibice wpatrzeni tylko w jedną osobę dla której przyjechali, ponieważ biegaczowi się przypomina jaki jest samotny, że też by tak chciał żeby ktoś o nim myślał i miał dla niego czas, dopada go przygnębienie i czuje się bardziej wyobcowany.
Zupełnie inaczej się biegnie, kiedy na trasie stoją zaangażowani kibice, wspierający wszystkich biegaczy. Niektórzy mają ogólne transparenty motywacyjne, trąbki oraz inne piszczałki. Część kibiców czyta imiona na numerach startowych i kibicuje po imieniu, wtedy biegacz czuje jak odlatuje zamiast biec choćby był nie wiadomo jak zmęczony.
Takich wymarzonych kibiców można było spotkać na Biegu Zbąskich, którzy całymi rodzinami stali przed domami i kibicowali. Niektórzy wyjeżdżali poza miasto i stali tam gdzie nikt się nie spodziewał żadnego kibica. Czytali imiona na numerach startowych, klaskali i motywowali tak jak umieli. Biegło się naprawdę super w poczuciu rodzinnej atmosfery. :-) :-) :-)


A na mecie czekały panie z ciastem domowej roboty, kawą i herbatą, była też grochóweczka, wszystko bez kuponów, każdy brał ile chciał.
Bieg Zbąskich startuje w miejscowości Zbąszyń, która brzmi zdrobniale i kojarzy się z dzieciństwem. Wracając z biegu miałam pewien niedosyt, pomimo sprzyjających warunków oraz kibiców na trasie nie udało mi się poprawić wyników. Kiedy siedziałam na stacji kolejowej na dworcu Zbąszyń Przedmieście byłam świadkiem jak mała dziewczynka biegała czekając aż przyjedzie pociąg. Próbowała włączyć w to zajęcie swojego tatę mówiąc do niego: „Tato biegaj ze mną!”, ale on tylko stał i próbował zniechęcić ją do tego zajęcia argumentując, że będzie chora albo się przewróci. W pewnym momencie dziewczynka się zmęczyła i stanęła koło swojego taty mówiąc do niego: „Ja się starałam i biegałam, ale ty się nie starałeś!”.
Tak więc moi drodzy biegacze i biegaczki nie dajmy się zwieść krytyką innych osób, że mamy za słabe osiągnięcia w końcu się staramy a dla wielu osób stojących na trasie jesteśmy przykładem. Biegajmy jak dzieci beztrosko i z radością czego wszystkim życzę z całego serca.

 

Pakiet Startowy Bieg Zbąskich

Poniżej na zdjęciu zawartość pakietu startowego: koszulka (męska lub damska), urządzenie do określania BMI, notatnik, długopis oraz napój, którego nie ma na zdjęciu.
Wynik:
Czas: 01:49:47
Open: 238/564
Kobiety: 18/135
Kobiety K30: 8/65

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza