niedziela, 1 września 2013

Czasem są upadki i wzloty

Ktoś by mógł powiedzieć, że dzisiejsza trasa była bardzo pechowa. Na początku biegu widziałam jak dziecko przewróciło się na rowerze. Kawałek dalej jakieś dziecko przewróciło się jak biegło.  Gdzieś za połową trasy wprost na asfalt przewrócił się mój tata. Trzy upadki jak na jeden dzień to dosyć dużo.Kazik w piosence „Dziewczyny” śpiewał:
„Ja wiem, że czasem są upadki i wzloty
Dziewczyny to nic więcej, jak tylko kłopoty”

Idąc za jego sposobem myślenia można by powiedzieć bieganie albo ogólniej sport to nic więcej jak tylko kłopoty.

Jeżeli człowiek upada nie znaczy to, że ma się poddawać, wypadki, upadki i inne sytuacje zdarzają się w życiu każdego człowieka, ważne jak się do nich podchodzi. Upadki są wpisane w ludzką naturę i można je spożytkować ucząc się na własnych błędach.
David Belle powiedział kiedyś, że „W upadku najlepsze jest wstawanie.”, natomiast Aldous Huxley
zasugerował: „Co należy zrobić po upadku? To, co robią dzieci: podnieść się.” i tak też było dzisiaj wszystkie osoby podniosły się z upadku i robiły dalej to samo co przed upadkiem.

„Nie ma takiego zawodnika, który nie miałby na swoim koncie upadku, szczególnie gdy zaczyna swoją karierę. Pierwsze skoki zazwyczaj kończą się upadkiem. Upadków podczas całego okresu szkoleniowego jest dosyć dużo. W trakcie trenowania zawodnicy nabywają umiejętności, jak się zachować podczas upadku na igielicie a jak na śniegu. Upadania wpisane jest w tą dyscyplinę. Zawodnik podczas upadku powinien panować nad nartami, usztywnić się, żeby go dodatkowo nie pozwijało. Czasem zawodnik musi wykonać salto w powietrzu. Dzieję się tak, gdy narta odpadnie. Bywa, że skoczek nie wytrzymuje podmuchu i traci panowanie nad nartami. Zazwyczaj upadki kończą się dobrze, bez większych kontuzji. Ale czasami upadek kończy się złamaniem obojczyka, kończyn. Są to urazy wpisane w tą dyscyplinę, zresztą w każdym sporcie zawodnicy narażeni są na różne niebezpieczeństwa.”
źródło: Jan Szturc o procesie szkolenia skoczka narciarskiego http://www.skijumping.pl/wiadomosci/10931/Jan-Szturc-o-procesie-szkolenia-skoczka-narciarskiego/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz